Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 30 lipca 2020
  • wyświetleń: 749

Letnia trasa koncertowa duetu Chłodno

Pszczyńsko-tyski duet Chłodno rozpoczął wakacyjną trasę koncertową. Już niebawem będziemy mogli ich posłuchać w goczałkowickim WakeParku. W planach są kolejne koncerty w Pszczynie, Tychach i Bielsku-Białej.

chłodno


Chłodno w letniej trasie orzeźwia swoich fanów w skwarne dni lekkimi, gitarowo-elektronicznymi aranżacjami. Ostatnio Szymon Pałyz i Julia Zastryżna zagrali na Fortach na krakowskim Kleparzu, supportując Sonbirda. Teraz czas na koncerty w okolicznych miejscowościach.

1 sierpnia Chłodno zagra w WakeParku w Goczałkowicach Zdroju. 7 sierpnia duet wystąpi na Paprocanach w Beach Barze, a już 15 sierpnia w Palarni Kawy Proper w Bielsku-Białej. Kolejna okazja do posłuchania duetu nadejdzie 12 września na Festiwalu Light&Sound w Tychach. Trasę zakończy we wrześniu koncertem z cyklu Bankowa Street Live w Pszczynie.

Na setliście nie zabraknie utworów z nowego albumu, którego premiera miała miejsce 3 czerwca. O EPce i zespole możecie przeczytać w artykule: Chłodno im i tęskno - recenzja debiutanckiej EPki duetu Chłodno.

Chłodno to łagodna, przestrzenna elektronika, liryczne teksty i prosta, organiczna gitara. Choć duet nie ma nawet roku, bo powstał na przełomie jesieni i lata 2019, to już zaliczył minitrasę koncertową. Grał w Warszawie, Krakowie, Cieszynie, Katowicach, Goczałkowicach. Przed nami ich kolejna trasa koncertowa - zapowiedź tutaj. Zespół wziął udział w projekcie wytwórni Kayax My Brand is New dla młodych składów oraz Sofar Sounds Katowice. Jak mówią, w swojej twórczości łączą w jedno dwie różne perspektywy, dwie różne dusze. Liryczne teksty, w których nie boją się mówić o emocjach, piszą wspólnie.

Kim są młodzi muzycy? Szymon Pałyz, pszczynianin, jest założycielem, kompozytorem i gitarzystą zespołu now. Kiedyś współpracował z Dawidem Kwiatkowskim i z lokalnym składem Afterglow. Uczył się m.in. na warsztatach gitarowych u Jana Borysewicza. Julia Zastryżna to tyszanka, na co dzień studentka anglistyki. Jest również wokalistką Smth on point - składu z bardziej popowo-elektronicznym zacięciem, który wystąpił na ubiegłorocznych Dniach Pszczyny. Nad swoim głosem pracowała m. in. u Barbary Brody-Malon w VoicePless.

Zachęcamy do śledzenia zapowiedzi poszczególnych koncertów na facebookowym fanpage'u Chłodno. Tam znajdziecie wszystkie informacje na temat planowanych wydarzeń.

ar / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.